Upřímně lituji všechny iniciativy na Slovensku, které se snaží dosáhnout kvalitnější justici, otevřenou a sloužící občanům této země. Bude to marný boj, pokud jeden z nejvyšších ústavních činitelů této země, premiér, se skrývá před soudem a otevřeně nám všem ukazuje, jak se dá vysmívat a vyhýbat soudem.

No vysmívat se soudem může na Slovensku jen člověk, který má peníze nebo ten, který mám moc. Fico má zřejmě obojí, ale momentálně má i moc. Přiznám se, že už mi někdy jde na nervy neustále blogovat o premiérovi a jeho hloupých krocích. Už se někdy záměrně vyhýbám politickým otázkám, různým třenicím mezi politickými stranami. No je těžko nenapsat pár řádků o primitivnosti našeho systému na Slovensku a primitivním chování jeho protagonistů.

Chápu situaci, že zjistit adresu trvalého bydliště premiéra je těžké a podléhá z důvodu bezpečnosti utajení. I když nepamatuji si, že něco podobného bylo těžko zjistit při předešlých premiéře, dokonce ani při Mečiarovi to nebyl problém. Fico je právník, alespoň tedy studoval právo a zřejmě ví, že udělat ze sebe bezdomovce, bude ta nejlepší možnost. No jako právník by mohl vědět, že jako ústavní činitel, premiér této země by měl jít minimálně v oblasti justice příkladem. Nestahovat si zásilky na soud, ale to jsou s prominutím praktiky lidí, kteří mají na krku exekuce, zda trestný čin. A v zákonech existují páky, jak se dá zásilka doručit nebo kdy se pokládá za doručenou.

Na Slovensku a nejen na Slovensku je móda momentálně žalovat lidi za jejich slova, názory, či dokonce blogy. No politici zřejmě mají v oblasti svobodného projevu mnohem větší pravomoci než běžný občan. To není jen o soudu Fica s Radičovou, roky se přece vlekly i soudy Fica s Mikloš. A když se tak často poukazuje na průtahy soudů a jejich zdlouhavé řízení, tak samotní politici jejich vědomě způsobují, pokud se soudní spory týkají jejich osoby. Fico jako právník by mohl mít trochu zdravého rozumu a převzít si zásilky soudu a přestat s tím divadélkem. Pak je trapné před kamerami říkat, že stále nedosahujeme úroveň právního státu. No nedosahujeme, nebot za premiéra máme bezdomovce, který je všude a přesto jej nelze vystopovat. Ale to není jen o Ficovi, to je io jjiných politicích naší země. Všichni jsme si před soudy prý rovni, jen škoda, že někteří se na ty soudy ani nemusí dostavit.

Starší článek autora Čaplovič cíleně rozpoutal mediální hru

Nový článek autora Kdo nám krade úspory?

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.