Jak se nespálit v když hledáte zboží v online obchodě? Přečtěte si naše rady a podívejte i doporučený článek.

1. Příliš nízké ceny

Za vidinou velké slevy
na značkové zboží, který by stál v jiném obchodě mnohem více, je často „háček“. Nikdo přece nebude prodávat pod cenou nebo bez vidiny zisku. Často tak jde o podvodníka či kopie drahých výrobků, které nedosahují stejnou kvalitu.

2. Rychle zřízen e-shop

Kvalitu internetového obchodu snadno zjistíte jen prohlížením stránek o produktech. Nedostatečné popisy výrobků, špatné fotografie nebo chybějící podmínky při koupi o reklamaci či servisu mohou signalizovat, že nejste na správné adrese.

3. Registrační podmínky

Je zvykem, že některé obchody vás chtějí při nakupování nejprve registrovat do své databáze. V žádném případě však nevyplňujte formuláře, které od vás požadují konkrétní PIN kódy ke kartám. Všímejte si také, kolik způsobů doručení a jaké možnosti platby vám prodejce nabízí.

4. Doporučení na internetu

Pokud nakupujete od neznámého e-shopu, prověřte si jej nejprve na internetu. Například na stránkách saec.sk naleznete seznam všech certifikovaných online obchodů. Podobné ověření vám poskytují i ​​vyhledávače cen zboží jako heureka.sk, pricemania.sk
či najnakup.sk.

5. Hledejte kontakt

Pokud je již na webových stránkách problém najít konkrétní kontakt na prodejce, jinak to často nebude ani ve skutečnosti. Nespoléhejte se pouze na e-mail. Kontakt musí obsahovat i přesnou adresu a telefon. Pokud si chcete ověřit některé informace
o výrobku, raději na uvedené číslo zavolejte, přípa
dně napište mail.

Přečtěte si také náš komplexní článek o online nakupování [1]

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.