SLOVENSKO – Následující článek se bytostně týká 57 232 studentů a krát dva jejich rodičů. Maturanti už od dnes, tedy od 12. března, začínají skládat zkoušku dospělosti. Písemné maturity se píší na 757 středních školách a otázky jsou přísně hlídané.

V úterý slovenský …

První zkouškou pro maturanty bude v úterý 12. března 2013 externí test a slohová práce ze slovenského jazyka a literatury, zda slovenského jazyka a slovenské literatury u studentů na školách s vyučovacím jazykem maďarským a ukrajinsnež.

Ve středu budou psát externí test a slohovou práci z vybraného povinného cizího jazyka. Žáci si vybírali zejména anglický jazyk, na který se přihlásilo 41 973 maturantů, což je více než 73 procent z jejich celkového počtu. Následuje německý jazyk, který si vybralo celkem 11 426 žáků, nejméně maturantů se opět přihlásilo na italský jazyk – 19.

Zadání již nemohou uniknout

Následující den, ve čtvrtek 14. března, čeká maturanty, kteří si vybrali matematiku, externí test z tohoto předmětu. Maturitní týden uzavře v pátek 15. března externí testování a slohová práce z vyučovacího jazyka maďarského, zda ukrajinského pro žáky ze škol těchto národnostních menšin.

„Čo se týká zvýšení ochrany samotných testů, ta je garantována tím, že ty testy mají velmi přísnou databázi a kontrolu a podle databáze víme určitě kdo a kdy test kontroloval, kdo ho balil, distribuoval na jaké místo a kdo z těch distribučních míst test převzal, „ informuje mluvčí ministerstva školství Michal Kaliňák.

V případě úniku informací budou kompetentní moci snadno identifikovat, kde se test nachází a kdo ho převzal a mnoho lidí k testům přístup nemá. „To znamená, že v této chvíli víme konstatovat, že ke každému maturitní předmětu mělo dopad na testy maximálně 10 lidí a šlo především o autorů případně o recenzenty,“ dodává Kaliňák.

Po doručení zásilky s testy do školy zkontroluje předseda školní maturitní komise, zda jsou neporušené bezpečnostní prvky a ochranné obaly testů, ty se bez poškození obalu otevřít nedají.

Zpravodajská aplikace Noviny TV JOJ pro iPhone ZDE. [1] ZDARMA.

References

  1. ^ Opens external link in new window (itunes.apple.com)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.