Quatro je společnost se širokou oblastí působnosti, která se dělí na 4 divize – nákup na splátky, Quatro půjčky [1] (poskytování rychlých bezúčelové úvěrů), QuatroCar [2] (financování nového nebo ojetého auta) a Quatro karty [3] (vydávání kreditních karet ve spolupráci s Všeobecnou úvěrovou bankou).

Jak funguje nákup na splátky přes Quatro

S Quatrem můžete nakupovat na Slovensku ve více než 8000 kamenných prodejnách a tisících eshopů zboží a služby všeho druhu jako například autopříslušenství, elektrotechniku, domácí spotřebiče, oblečení … dokonce můžete prostřednictvím této společnosti postupně splácet různé kurzy jako například autoškolu zda koupit si dovolenou na splátky. Kompletní seznam kamenných prodejen a internetových obchodů najdete na web stránkách společnosti.

Základní informace

Na začátku je třeba zvolit výši akontace (máte na výběr od 10-50%) a dobu splácení, která je od 6 měsíců do 5 let.

Úroková sazba se pohybuje od 14-17%.

Stříbrná Quatro karta

Nákup na splátky si můžete výrazně usnadnit takzvanou stříbrnou kartou. Jakmile ji máte k dispozici, na další nákupy budete kromě zmiňované karty potřebovat už jen občanský průkaz.

Společnost vydává tuto nákupní kartu automaticky každému klientovi po 9 měsících splácení. Výhodou karty je že můžete nakupovat na splátky zboží až do výše 5000 € na splátky a při předložení potvrzení o výši příjmu manžela či manželky až do výše 7000 €. Další výhodou je možnost využít 0% akontaci, která je určena jen pro majitele stříbrné karty. V podstatě se jedná o formu věrnostní karty, jejímž cílem je podnítit stávajících klientů aby nadále nakupovali na splátky, což může být dost nebezpečné pro lidi, kteří jsou „zaúvěrovaní“ až po uši. Přece jen, když nemusíte platit okamžitě, nebo zaplatíte jen malou částku z ceny zboží nakupujeme se Vám o něco „lehčí“. Splátky však zůstanou ještě několik měsíců nebo let a dokud dané zboží splatíte, tak je dost možné že bude tak opotřebovaný, že si budete muset rovnou koupit nový.

Potřebné doklady

Pokud jste se rozhodli nakoupit zboží na splátky prostřednictvím Quatra, budete potřebovat následující doklady:

  1. Doklady prokazující totožnost a trvalou adresu kupujícího

  • občanský průkaz a druhý doklad totožnosti (rodný list, řidičák, pas)
  • doklad prokazující Vaši adresu trvalého bydliště – může jím být faktura ze telefon, elektriku, plyn …

  1. Doklad prokazující výši příjmu žadatele

  • pokud jste zaměstnán: potvrzení o výši příjmu od zaměstnavatele které nesmí být starší než jeden měsíc (doklad o příjmu vyžaduje jen v tem případě, že kupovaný zboží je v hodnotě 1000 € a více, v opačném případě doklad o příjmu není třeba předkládat)
  • pokud jste živnostník: kladné daňové přiznání za poslední zdaňovací období a potvrzení o podání přiznání, živnostenský list, výpis ze živnostenského rejstříku (ne starší než jeden měsíc)
  • pokud jste důchodce: potvrzení o výši starobního nebo výsluhový důchodu

Závěr

Nákup na splátky přes Quatro je dost drahý, protože úrok je od 14-18% či i více procent, proto by bylo vhodné pokud zvážíte možnost zboží zaplatit bezhotovostně kreditní kartou [4] a pokud stihnete dluh splatit do konce bezúročného období, nebudete platit žádný úrok.

zaslání zboží –

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit

Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.