Místopředsedkyně ÚVO dostala poštou náboj s výhružný listem

Bratislava 13. srpna (ČTK) – Místopředsedkyně Úřadu pro veřejné zakázky (ÚVO) Tatiana Behrová dostala poštou nábojnice z pistole. V zásilce, která byla doručena na její jméno na adresu úřadu v pátek (10.8.) Byl přiložen výhružný dopis. Anonymní autor jí vyčítal zavedení institutu jednotného právního názoru úřadu, který prosazuje v rámci balíčku opatření od svého nástupu v červenci.

„Pokud s tím nepřestaneš, tak půjdeš odtud ještě rychleji než si tam přišla. Toto je první a poslední varování a pokud s tím nepřestaneš, tak se ke slovu dostane to, Čo máš v obálce! Dávej si pozor na to, Čo děláš, „píše se ve výhružný dopise, jehož fotokopii má k dispozici TASR.

Místopředsedkyně úřadu se již v této věci obrátila na policejní prezídium, kde byla podat trestní oznámení. „Okolnosti, zejména aktivní odpor, které se dějí v souvislosti s mým úsilím zavést jednotný právní názor Úřad má utvrzují ve správnosti mých kroků. Svým příznivcům i odpůrcům chci vzkázat, že se nenechám odradit z nastoupené cesty,“ uvedla místopředsedkyně ÚVO.

Behrová byla do funkce jmenována rozhodnutím vlády 17. července. Předtím několik let působila jako profesionální konzultant pro veřejné zakázky.

vse jk

Domácí redakce přináší sedm dní v týdnu aktuální a pohotové zpravodajství o politickém, společenském a kulturním dění v České republice. Její servis obsahuje informace, které jsou z celospolečenského hlediska důležité nebo zajímavé, přičemž zahrnuje i zprávy o životě v jednotlivých regionech Slovenska. Domácí servis obsahuje podrobné zpravodajství o činnosti a aktivitách prezidenta, Národní rady Slovenské republiky a jejích výborů, vlády SR a státních, společenských, kulturních, církevních i občanských organizací a sdružení.

Zpravodajství z regionů Slovenska je zajišťovAno prostřednictvím regionálních redakcí, které zpravodajsky pokrývají všechny kraje a regiony Slovenska. Tisková agentura České republiky má regionální zastoupení v následujících lokalitách: Banská Bystrica, Košice, Nitra, Kežmarok, Komárno, Žilina, Ružomberok, Prievidza, Trenčín, Prešů, Trnava, Vranů nad Topľou.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.