Original article

Objektivní odpovědnost policie zavedla ještě začátkem léta roku 2012, ale pro chybějící finance a techniku ​​ji zatím příliš neuplatňovala. Vše ale změnil tragický úvod letošního roku, kdy při čelních srážkách přišlo o život za volantem několik lidí.

Muži zákona proto spustili několik celoslovenské dopravní akce a začali pokuty vypisovat a odesílat majitelům aut „ručně“. Jen od 14. ledna takto poslali řidičem už 528 pokut, spolu s důkazy, přímo do schránek.

Policejní superauta mají problém. Policisté z nich prý nevidí ven [1]

„Nejčastějším porušením bylo překročení maximální stanovené rychlosti a nesprávný způsob jízdy,“ doplnila pro Aktuálně.cz podrobnosti mluvčí prezídia Policejního sboru Denisa Baloghová. Nejvíce přešlapů přitem mají na svědomí řidiči v Trnavském kraji.

Jaká byla ale průměrná výše pokut mluvčí upřesnit nechtěla. „V dané věci probíhají jednání, proto se k podrobnostem nebudeme vyjadřovat do jejich právoplatného ukončení,“ vysvětlila důvody.

Podle pravidel objektivní odpovědnosti už policie nepřihlíží na to, kdo přestupek za volantem udělal. Sankci prostě dostane držtiel vozidla.

„V praxi jsme začali uplatňovat objektivní odpovědnost v omezené míře. To znamená, že využijeme všechny přenosné technické prostředky, které máme k dispozici, čili radary v autech, videokamery i přenosné radary, „uvedla Baloghová. Samotné rozkazy ale policisté píší ručně.

Muži zákona se podle jejich mluvčí zaměřují především na nebezpečné úseky, na kterých pro hustý provoz nemohou neukázněné řidiče zastavit.

Stihnout by to přitem měly do 60 dnů od přestupku, ale většinou jsou rychlejší a zásilka vyrazí na cestu již za třetinu tohoto času. „Pokud držitel vozidla do 15 dnů od doručení rozkazu uhradí dvě třetiny z uložené výše pokuty, pokuta se považuje za uhrazenou v plné výši,“ doplnila možnost jak alespoň něco ze sankce ušetřit Baloghová.


Pokutu v rámci objektivní odpovědnosti můžete dostat za:

  • Zákaz předjíždění
  • překročeny maximální rychlost
  • Nezastavení na „stopce“
  • Zákaz otáčení a couvání
  • Zákaz zastavení a stání
  • Přejezd přes železniční přejezd v době, kdy je to zakázAno
  • Překročení stanovených hmotností vozidla
  • Zákaz vjezdu
  • Zákaz odbočování
  • Porušení přikázaného směru jízdy

doručení zásilek – Google News

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.