Jednoduchá možnost objednat a doručit takto dárek se z povahy digitální distribuce týká „obsahu“. 59021100

Elektronická komunikace a digitální distribucí, to jsou dvě technologie, které usnadňují nákupy dárků a umožní zachránit situaci, když nedorazí objednané dárky včas. Zboží je možné elektronicky objednat kdykoliv a díky digitální distribuci se pak dárek dostane okamžitě k obdarovanému. Jednoduchá možnost objednat a doručit takto dárek se z povahy digitální distribuce týká „obsahu“. Pod toto označení se vejde hudba z iTunes, přístup k placeným internetovým službám, videohry pro osobní počítače i mobilní zařízení, elektronické knihy nebo časopisy a noviny včetně HN.

Elektronická distribuce výrazně mění tradiční média, které začínají klást zásadní důraz na elektronickou distribuci svého obsahu. Časopisy je možné číst na čtečkách elektronických knih, inteligentních telefonech a nejpohodlnější s barvami a fotografiemi na tabletech. Možností přístupu k elektronickým časopisům je více – od aplikace Kiosk pro iOS a časopisy v čtečkách, jako je Kindle nebo eReading, přes možnost stáhnout si PDF verze časopisů nezávisle na platformě až po aplikace, jako je Publero, které jsou nezávislé na platformě. Objednat se dá předplatné i přímo od vydavatelů, klidně v zahraničí. Například populární časopis Wired stojí 20 dolarů ročně s doručením fyzických výtisků k nám, ale hlavně s přístupem k verzi pro tablet. Koupit lze také potřebné digitální přístup k The New York Times.

iTunes Store
apple.cem / itunes

K nákupu je třeba počítač s aplikací iTunes nebo mobilní telefon či tablet od Applu. Nákup je jednoduchý, u každé položky se dá vybrat volbu „Gift this“. Hudbu je možné darovat komukoliv – soubory jsou v nechráněném formátu, se kterým si poradí nejen zařízení od Applu, ale i telefony s Androidem nebo Symbianem či Windows Phone. Pro přehrávání filmů je třeba mít aplikaci iTunes nebo zařízení od Applu – filmy totiž využívají ochranu před kopírováním.

Amazon Kindle Store
www.amazon.cem

Amazon podobně jako Apple umožňuje darovat konkrétní elektronické knihy volbou „buy as gift“, ale toto tlačítko není dostupné například u předplatného k časopisům. Řešení je jednoduché – stačí v Amazonu koupit dárkovou kartu s možností „doporučení“ toho, Čo si má obdarovaný koupit. Amazon umožňuje nastavit datum odeslání e-mailu s dárkovou kartou na konkrétní datum (ale bohužel ne na konkrétní hodinu), nabízí i možnost vytisknutí dárkové karty.

Publero
www.publero.cz

Projekt Publero funguje jako trafika s výběrem časopisů a novin od různých vydavatelů. Koupeno média lze číst na počítači i na zařízeních s iOS a Androidem, což je výhoda proti aplikaci Kiosk od Applu, ve které navíc nelze předplatné darovat. Publero nabízí vánoční dárky formou Vánočních poukazů s desetiprocentní slevou. Nákup je trochu komplikovanější – nutné je nejprve se zaregistrovat, následně dobít kredit a až potom poukaz koupit.

Steam
www.steampowered.cem

Největší on-line obchod s hrami je proslulý předvánočními slevami a hrami v nabídce lze snadno poslat jako dárek tím, že v průběhu objednávky zvolíte „Zakoupit jako dárek“ – Steam na uživatele mluví i česky. Dárek lze odeslat e-mailem. V nabídce Steam jsou hry pro Windows a OS X i několik neherních aplikací. Pro spuštění her je nutné nainstalovat aplikaci Steam, ale všechny potřebné informace obsahuje e-mail s kódem pro přístup k darovaným hrám.

Palmknihy
www.palmknihy . cz

Palmknihy možnost nákupu vánočních dárků nijak zvýrazňovala, ale pod záložkou „kredity“ on-line knihkupectví vysvětluje, že kredit na nákup knih v on-line obchodě je možné dát jako dárek. I Palmknihy nákup kreditu podporují slevou, v tomto případě 5 procent. Koupený kredit zákazníkovi přijde e-mailem ve formě jednorázového kódu, který je nutné zadat na webu Palmkníh v nastavení uživatelského účtu. Starost o doručení dárků a grafický návrh dárkové karty jsou plně na zákazníkovi.

A samozřejmě k dispozici jsou i dnes všechny slevové portály.

ihned . cz [1]

Kontextové odkazy ETARGET

References

  1. ^ ihned.cz (tech.ihned.cz)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.