Vláda i proto připravuje legislativní změny na zrychlení soudního řízení, zlepšení platební disciplíny, zpřehlednění úpravy spotřebitelského práva a zefektivnění obchodní arbitráže. Informoval dnes o tem ministr spravedlnosti Tomáš Borec (nominovaný Směru-SD), který se zúčastnil akcí Austrian Business Circle.

„Uvědomujeme si význam stabilního právního prostředí a řádné prosazování práva pro podnikání, „
zdůraznil Borec.

Zúčastnění zahraniční investoři poukazovali zejména na případy, kdy lokální partner nezaplatí za zboží a vynesení rozsudku uměle zdržuje. Podle šéfa resortu justice by průtahy způsobené doručováním platebních rozkazů a soudních rozhodnutí mohly vyřešit takzvané datové schránky. Ty by měli všichni podnikatelé a dokumenty, které tam budou zaslány budou považovány za doručené.

„Ministr Borec jako bývalý rozhodčí vyzdvihl i význam obchodní arbitráže jako alternativy k soudnímu řešení sporů. na současné problémy rozhodčího řízení, které vidí v zneužívání arbitráže na úkor spotřebitelů, chce ministerstvo reagovat novelou zákona o rozhodčím řízení, „ informovala mluvčí ministerstva spravedlnosti Jana Zlatohlávková.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.