Zásoby nového iPadu zákazníci rozebrali předem – objednali si už přibližně milion kusů. 55031750

New iPad HD 2012. Snímek: Apple

Analýza ukazuje, že nedostatkovým zbožím bude nový iPad přibližně půl roku. I proto dostal Apple jen malou část zásob do volného prodeje. Jediná šance, jak se mohou zákazníci v pátek dostat k novému iPadu, je vystát si dlouhou řadu před obchodem.
Apple ve svém e-shopu vyprodal první dodávku a noví zájemci budou muset na doručení iPadu počkat 2 až 3 týdny bez ohledu na vybraný model.

„Reakce zákazníků na nový iPad jsou mimořádně a kusy určené pro předobjednávky už jsou vyprodané,“ uvedla tisková mluvčí Apple Trudy Muller v prohlášení pro americkou televizi ABC News. Analytici odhadují, že během prvního dne se prodá více než milion nových iPadů. Prvního iPadu se při začátku prodeje prodalo 300 tisíc kusů, při iPadu 2 Apple číslo nezveřejnil.

A to, že se čekání nedá obejít, dokazuje server iPadJailrekdyž.cem. Jeho autoři vypracovali tabulku shrnující historická data o dostupnosti iPadu a iPadu 2. Z ní vyplývá, že čas čekání na iPad může ještě prodloužit.

New iPad HD 2012. Snímek: Apple

Při objednávce v prvních 14 dnech od začátku prodeje překračovala dodací lhůta 30 dní, při první generaci iPadu to bylo 15 dní. Přibližně 4 měsíce potom museli zákazníci na iPad čekat deset pracovních dní. Do normálu, tedy odeslání do druhého dne, se první iPad dostal po 150 dnech a iPad 2 po 170 dnech od zahájení prodeje.

Část vyrobených iPadů míří přímo do kamenných obchodů, které neberou předobjednávky. Proto již nyní vznikají před obchody Apple Store dlouhé rady. Prvního zájemce o nový iPad zaznamenal server Slashgear i před londýnským obchodem Apple na Regent Street.

S omezenými dodávkami se dá počítat iv případě začátku prodeje nového iPadu u nás v pátek 23. března, kdy Apple začne dodávat nové zařízení do druhé vlny zemí, kam patří i Česko, Rakousko nebo Itálie.


ihned [1]

Kontextové odkazy ETARGET

References

  1. ^ ihned (tech.ihned.cz)

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlásit


Zaregistrujte se


Reset Password

Please enter your username or email address, you will receive a link to create a new password via email.